Svinības tuvinieku lokā, ikdienas maltīte vai svētku galds, ēdienu vislabāk ir gatavot svaigā gaisā, jo tad tas garšo daudz dabīgāk. Mēs dalāmies ar receptēm sulīgai gaļai un vairākām grila idejām, lai Jūsu tuvinieki būtu sajūsmā un dārza svētki izdotos lieliski!
Vistas gaļa, marinēta jogurtā ar citronu un ķiplokiem
Ja esat tie, kas atsakās no šašlika, jo klasiskā marināde ir par stipru, šī recepte ir kā radīta jums. Vistas gaļa būs maiga, mīksta, burtiski kusīs mutē, garša piesies dūšu un radīs sāta sajūtu. Viss ir pavisam vienkārši – tieciet pie vistas filejas vai šķiņķa, sagrieziet to palielos gabalos. Sakapājiet smalki ķiplokus, pievienojiet tos bezpiedevu jogurtam, turpat arī svaigi spiestu citronu sulu un maltus melnos piparus. Lieciet vistas gaļu jogurta aizdarā un ļaujiet, lai marināde dara savu pāris stundu. Cepiet gaļu uz uguns un mielojieties līdz pilnīgai laimes sajūtai.
Cūkas fileja svaigajā marinādē
Droši var izvēlēties arī citu gaļu. Vasaras garša noteikti ir svaiga, tāda, kas uzmundrina un veldzē. Gatavojiet marinādi gaļai no sīpoliem, gataviem tomātiem un dillēm. Te veiksmes noslēpums ir daudzumā, jo sīpoliem, tomātiem un dillēm jābūt daudz. Sagrieziet sīpolus gredzenos, tomātus gabaliņos un dilles sakapājiet, visu samīciet, lai tek suliņa. Pieberiet sāli, maltus melnos piparus un ļaujiet marinādei apņemt gaļu pāris stundu, un jūsu maltīte būs atspirdzinoši svaiga.
Vistas gaļa CARMENCITA girosa garšvielās
Te var izpausties gan ar vistas spārniņiem, gan šķiņķīšiem. Šī recepte ir vienkārša un ātra, jo gaļu iespējams gatavot uzreiz vai arī nogaidīt un cept nākamajā dienā. Visa māksla – apberiet vistas gaļu ar CARMENCITA girosa garšvielām, piešaujiet grilam uguni un ļaujieties grandiozai maltītei kopā ar ģimeni un draugiem.
Siltie vasaras salāti
Sagrieziet baklažānu aptuveni 0,5 cm biezas šķēlītēs, ļaujiet 30 minūtes atpūsties sālsūdenī, lai salātos tas būtu patīkami maigs. Sagrieziet burkānu, papriku, kādu sulīgu tomātu un sīpolu lielākos vai mazākos gabalos, strēmelēs, šķēlītēs, kā nu kuram labāk patīk. Kad baklažāni atpūtušies, tos cep augu eļļā, līdz tie gatavi, un kārto salātu traukā. Tad apcepiet sīpolus 2–3 minūtes uz kārtīgas uguns, pievienojiet burkānus un papriku, arī apcepiet uz lielas uguns, līdz tie gatavi, taču ļaujiet tiem saglabāt kraukšķīgumu. Te pieberiet pavisam nedaudz cukura, lai dārzeņi nedaudz karamelizētos. Pēdējos pievieno tomātus, tiklīdz tie kļūst nedaudz mīksti, pannu ņem nost no uguns, pievieno sāli. Visus dārzeņus kārto virs baklažāniem, pārkaisa ar zaļumiem, kas var būt pētersīļi vai kinza, ļauj 10 minūtes garšām ievilkties un ēd kopā ar šašliku gan siltus, gan atdzisušus un sajūtās aizceļo uz Kaukāzu. Ja dodaties piknikā, tos iespējams pagatavot iepriekš un, esot piknika vietā, uzsildīt folijā uz grila.
Grila padomi
Verot gaļu uz iesma, vienmēr atstājiet starp gabaliņiem vietu, kur iespraukties gaisam, lai katrs gabaliņš izceptos un būtu baudāms sulīgs.
Cepot šašliku, saveriet gaļas gabaliņus uz iesma un ļaujiet nedaudz nožūt marinādei, nelieciet uzreiz uz uguns, jo gaļai ir jācepas, nevis jāsautējas.
Izrādās – iesmus ar gaļu vai vienkārši gaļu, kas tiek cepta uz grila restītēm, negroza neskaitāmas reizes. Ļaujiet tai cepties un apmetiet to uz otriem sāniem, kad ir sajūta, ka tas ir nepieciešams, nevis groziet, jo ko tad tā vienkārši pie grila stāvēsiet, neko nedarot.
Labu apetīti!